Wczoraj w Muzeum Regionalnym w Pilźnie otwarta została wystawa „W cieniu wachlarza i parasolki. Moda damska XIX w.”, która będzie eksponowana do 15 września.

Głównym założeniem ekspozycji jest ukazanie trendów modowych XIX – wiecznej Europy, ówczesnych kanonów modowych, estetyki ubioru i dodatków. Na wystawie nie brakuje akcentów pilźnieńskich, części eksponatów, a także fotografii przedstawiających pilźnieńskie damy – ówczesne modowe pionierski, nadające modowy ton w XIX – wiecznym Pilźnie – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego.

Wystawa zawiera głównie suknie z prywatnej kolekcji Anny Moryto – Muzeum Historii Ubioru w Poznaniu. Do muzeum trafiły także dodatki do strojów kobiecych – obuwie, torebki, parasolki czy wachlarze. Ekspozycji towarzyszą także multimedialne prezentacje i materiały dźwiękowe.

Z uwagi na pandemię koronawirusa odwiedzający muszą liczyć się z różnymi ograniczeniami – w budynku może przebywać maksymalnie 6 osób jednocześnie. Zwiedzający są zobowiązani do noszenia maseczek ochronnych, zasłaniających usta i nos, a także rękawiczek. Zwiedzanie muzeum możliwe jest od wtorku do czwartku w godzinach 8-11 i 11:30-14. W piątki godziny otwarcia to 8-11 i 11:30-18.

Fot. Urząd Miejski w Pilźnie

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *