Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej–Curie w Pustkowie-Osiedlu znalazł się wśród 270 z 1035 złożonych wniosków, które zyskały pozytywną opinię „Narodowej Agencji Programów Erasmus+ w akcji 1 – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe”. Oznacza to, że uczniowie placówki z Gminy Dębica wyjadą na zagraniczne staże. 

ZSS w Pustkowie-Osiedlu uplasował się na 101 miejscu pierwszej tury realizacji projektów. Na listę wyróżnionych trafił jako jedyny z powiatu dębickiego. Uczniowie wyjadą na staże do Włoch i Hiszpanii w roku szkolnym 2020/2021 i 2021/2022. Projekt obejmie także tegorocznych ósmoklasistów, którzy od września rozpoczną naukę na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych, a także technik hotelarstwa.

Dla uczestników wyjazdów przewidziano także przygotowania językowo-kulturowe, do których zaliczają się między innymi tzw. Dni Hiszpańskie i Włoskie. Dzięki temu poznają specyfikę krajów, w których nie tylko odbędą staże, ale także będą mieli okazję do zwiedzenia najciekawszych miejsc.

Wszystkie działania będą nieodpłatne, a dodatkowo za każdy dzień pobytu uczniowie otrzymają wsparcie finansowe w ramach stypendiów. Na koniec zostaną im również wręczone certyfikaty: językowy i Europass Mobility.

Fot. ZSZ w Pustkowie-Osiedlu

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *