Dodatkowe 6,5 miliona złotych trafi do Wodociągów Dębickich na realizację projektu „Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków”.

Postępowania przetargowe oraz aktualizacja kosztorysów na zadania, które nie zostały rozpoczęte, wykazały, że rozszerzenie projektu o 10 mln zł (w tym 6,5 mln dotacji) jest niezbędne dla osiągnięcia założonych celów. 25 czerwca br., w trybie korespondencyjnym, zawarty został z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej aneks do umowy o dofinansowanie projektu – mówi Jacek Gil, prezes Zarządu Wodociągów Dębickich.

Projekt ma pozwolić modernizację Stacji Uzdatniania Wody w Dębicy, modernizację Oczyszczalni Ścieków, bezwykopową wymianę 6,5 km sieci kanalizacyjnych oraz wybudowanie 4 km nowej sieci kanalizacyjnej, m.in. na ul. Sportowej, Łukasiewicza, Energetycznej i Granicznej.

Planowane jest również kupno specjalistycznego samochodu do czyszczenia sieci i transportu ścieków, a także wprowadzenie inteligentnego systemu zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną.

Wraz z pozyskanie dodatkowej kwoty dofinansowania, wydłużony został czas realizacji projektu do 31 grudnia 2022 roku. Teraz warość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 44,3 mln złotych, z czego 28,3 mln złotych pochodzi z Funduszu Spójności.

Fot. Miasto Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *