Dwóch kierowców z powiatu zostało wczoraj zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden to mieszkaniec Gołęczyny, drugi zaś Głowaczowej. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w poniedziałek po godzinie 6:00 w Gumniskach. 62-latek z Gołęczyny chciał zaparkować pod lokalnym sklepem, ale na widok policjantów zmienił decyzję i odjechał. Zatrzymany został kilkaset metrów dalej i jak się okazało – miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo nigdy nie posiadał prawa jazdy, zaś stan jego pojazdu nie spełniał norm bezpiecznego podróżowania, co doprowadziło do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Druga sytuacja miała miejsce około godziny 16:00 w Woli Wielkiej. Podczas kontroli drogowej kierujący fordem został zbadany alkomatem. 35-letni mieszkaniec Głowaczowej miał 0,9 promila alkoholu w organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy, zaś jego samochód trafił na policyjny parking.

Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie po alkoholu. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *