W Czarnej rusza budowa nowego dworca kolejowego. Jak informuje PKP, ma on być niewielkich rozmiarów, komfortowy, nowoczesny i proekologiczny.

Stary dworzec zostanie wyburzony, a na jego miejsce stanie nowoczesny, parterowy budynek. Będzie składał się z dwóch części, które połączone zostaną wiatą. W pierwszej mieścić będą się poczekalnia oraz toalety ogólnodostępne, w drugiej zaś stanie lokal komercyjny. Nie zabraknie też stojaków czy stacji napraw dla rowerów. Remont będzie dotyczył również otoczenia, gdzie powstaną nowe chodniki, droga, parking i tereny zielone.

PKP S.A. przekazały już teren budowy wykonawcy robót, czyli konsorcjum firm: Heli Factor sp. z o.o. z Warszawy oraz Merx sp. z o.o. z Białegostoku. Koszt inwestycji to ponad 5 milionów brutto, a planowany termin oddania to wiosna 2021 roku.

Wiele dworców w Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, nie zachęcało podróżnych do korzystania z komunikacji kolejowej. Z pomocą funduszy unijnych zmieniamy ich oblicze. Już w przyszłym roku dworzec w Czarnej będzie nowoczesny, ekologiczny i co ważne dostosowany do potrzeb wszystkich podróżnych. Z Programu Infrastruktura i Środowisko na ten cel przeznaczyliśmy ponad 3,3 mln zł – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Fot. PKP

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *