Spółka Ciech ŻYWICE ma trafić w ręce Lerga – firmy z Pustkowa-Osiedla. Podpisano już wstępną umowę nabycia 100 procent udziałów.

Ciech ŻYWICE to jedyny w Polsce producent żywic epoksydowych i ważny dostawca żywic poliestrowych. Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą blisko 1000 produktów, a jej siedziba mieści się w Nowej Sarzynie. Po sfinalizowaniu formalności i uzyskaniu zgód regulacyjnych firma w pełni trafi w ręce Lerga, specjalizującego się w żywicy syntetycznej.

Nabycie spółki CIECH Żywice stanowi ważny krok w kierunku realizacji strategicznych celów naszego przedsiębiorstwa jakimi są m.in. ugruntowanie pozycji lidera w produkcji żywic oraz zwiększenie wartości, potencjału rozwojowego i bezpieczeństwa naszej firmy. Połączenie spółek niewątpliwie wzmocni pozycje obu przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej – informuje Agnieszka Kozubek-Bespalenko – Wiceprezes LERG S.A. – Z radością oczekujemy na uzyskanie niezbędnych do sfinalizowania transakcji zgód regulacyjnych, a co za tym idzie powitanie spółki Ciech Żywice w Grupie Lerg.

Kwota transakcji wynosi 160 milionów złotych.

Fot. Lerg

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *