Spółka Ciech ŻYWICE ma trafić w ręce Lerga – firmy z Pustkowa-Osiedla. Podpisano już wstępną umowę nabycia 100 procent udziałów.

Ciech ŻYWICE to jedyny w Polsce producent żywic epoksydowych i ważny dostawca żywic poliestrowych. Spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą blisko 1000 produktów, a jej siedziba mieści się w Nowej Sarzynie. Po sfinalizowaniu formalności i uzyskaniu zgód regulacyjnych firma w pełni trafi w ręce Lerga, specjalizującego się w żywicy syntetycznej.

Nabycie spółki CIECH Żywice stanowi ważny krok w kierunku realizacji strategicznych celów naszego przedsiębiorstwa jakimi są m.in. ugruntowanie pozycji lidera w produkcji żywic oraz zwiększenie wartości, potencjału rozwojowego i bezpieczeństwa naszej firmy. Połączenie spółek niewątpliwie wzmocni pozycje obu przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej – informuje Agnieszka Kozubek-Bespalenko – Wiceprezes LERG S.A. – Z radością oczekujemy na uzyskanie niezbędnych do sfinalizowania transakcji zgód regulacyjnych, a co za tym idzie powitanie spółki Ciech Żywice w Grupie Lerg.

Kwota transakcji wynosi 160 milionów złotych.

Fot. Lerg

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *