Prawie 3 miliony złotych trafi z Ministerstwa Sportu do Starostwa Powiatowego w Dębicy na budowę części sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Starostwa Piotr Chęciek poinformował na Facebooku, że do powiatu trafi 2 979 300 zł. Pieniądze pochodzić będą z programu na rozwój lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska, edycja 2020.

Teraz zabieramy się do pracy, żeby jak najszybciej ogłosić przetarg i zacząć realizować kolejny etap inwestycyjny, którego łączna wartość to około 9 000 000 zł – przyznał Chęciek.

Starosta podziękował także wiceministrowi sportu Jackowi Osuchowi, który pod koniec czerwca gościł właśnie na nowych obiektach ZSS w Dębicy w związku ze staraniami powiatu o dofinansowanie.

– Tak duże dofinansowanie było możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu parlamentarzystów z naszego terenu – Pana Jana Warzechy oraz Pana Krzysztofa Sobolewskiego. Nie było to wcale łatwe zadanie, ponieważ wniosków złożono blisko 1000, a dofinansowanie może otrzymać maksymalnie 100. Dziękuję, raz jeszcze za wielką pomoc!!! – kontynuował Piotr Chęciek.

Fot. Powiat Dębicki

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *