Rzecznik prasowy Firmy Oponiarskiej Dębica SA potwierdził, iż jeden z pracowników otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jakie działania zostały wprowadzone? Przedstawiamy pełne oświadczenie.

Paweł Jezierski – rzecznik prasowy Firma Oponiarska Dębica SA:

Mogę potwierdzić, że jeden z naszych pracowników przebywający obecnie na kwarantannie otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa COVID-19.

Nasza firma niezwłocznie podjęła już odpowiednie działania w oparciu o procedury przygotowane właśnie z myślą o wystąpieniu takiej sytuacji, włączając w to skierowanie na kwarantannę pracowników, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną osobą. Pozostajemy w bliskiej współpracy z Sanepidem i będziemy stosować się do dalszych wytycznych tej instytucji.

Jednocześnie pragniemy zapewnić, że zdrowie i bezpieczeństwo pracowników firmy pozostaje naszym najwyższym priorytetem, dlatego już od początku pandemii podjęliśmy w zakładzie szereg działań i wprowadziliśmy odpowiednie procedury sanitarne kierując się przy tym wytycznymi Sanepidu, WHO oraz wewnętrznymi protokołami bezpieczeństwa dotyczącymi m.in. przestrzegania zasad higieny, dezynfekcji, wizyt w zakładzie, czy też stosowania dystansu społecznego w fabryce.

Przypominamy, iż w powiecie dębickim mieliśmy dotąd 14 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 10 uznano za ozdrowieńców.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *