Wojciech Staniszewski, burmistrz Brzostku, wydał oświadczenie na temat wydarzeń dotyczących pożegnania księży w Przeczycy. Odniósł się do kwarantanny spowodowanej kontaktem z zakażonym wikariuszem.

Najpierw wiadomo było tylko, że jeden z kapłanów biorących udział w pożegnaniu ks. Marka Marcićkiewicza i ks. Ryszarda Radonia otrzymał pozytywny test na koronawirusa, a teraz burmistrz przedstawił więcej szczegółów. Po niedzielnych wydarzeniach na kwarantannę wysłano nie tylko innych duszpasterzy, ale także samorządowców. Poza Wojciechem Staniszewskim, jest to chociażby wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga. – Wszystko wskazuje na to, że jutro podobna decyzja zostanie podjęta w stosunku do pozostałych samorządowców z naszej gminy, którzy brali udział w niedzielnym pożegnaniu – pisał wczoraj wieczorem na Facebooku Staniszewski.

W związku z rozwojem sytuacji, nie wiadomo co z zaplanowanym na weekend odpustem w Przeczycy. – W sprawie tych uroczystości decyzję podejmie w najbliższym czasie tarnowska Kuria. Odwołana została przewidziana na niedzielę msza św. dla służb mundurowych. Bardzo żałujemy, ale w obecnej sytuacji organizowanie takiej uroczystości byłoby lekkomyślne i nieodpowiedzialne – kontynuował Staniszewski.

Odniósł się także do zarzutów związanych z brakiem maseczki podczas pożegnania księży, tłumacząc, że zdjął ją tylko na koniec, gdy składano życzenia. Na dowód opublikował zdjęcie w wcześniejszego etapu niedzielnego wydarzenia.

W związku z zagrożeniem koronawirusem poleciłem dzisiaj jednostkom OSP dysponującym odpowiednim sprzętem dezynfekcję Sanktuarium w Przeczycy i kaplicy w Kamienicy Dolnej. Oba miejsca kultu będą zatem niedługo dostępne dla wiernych. Proszę jednak o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących przepisów. Przypominam o myciu rąk i dezynfekcji. Proszę też pamiętać o maseczkach w pomieszczeniach zamkniętych a za przestrogę niech Państwu posłuży moja osoba. W ostatnią niedzielę zdjąłem maseczkę tylko do złożenia życzeń, a i tak jest mi to wypominane dziś cały czas, nota bene często przez osoby nagminnie chodzące bez maseczek w miejscach, gdzie one obowiązują – napisał.

Fot. fb.com/Wojciech-Staniszewski-Burmistrz-Brzostku

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *