Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dębicy wydał specjalny komunikat dla uczestników mszy w Przeczycy i spotkania organizacyjnego dzieci w Pustkowie.

Oficjalnie już wiadomo, że jeden z kapłanów jest zakażony koronawirusem, co doprowadziło do objęcia kwarantanną wielu samorządowców, w tym burmistrza Brzostku czy wójta Gminy Jodłowa, którzy uczestniczyli w wydarzeniu żegnającym innych księży. Sanepid wydał dziś specjalne oświadczenie, prosząc o obserwowanie swojego stanu zdrowia także osoby, które pojawiały się 2-9 sierpnia na mszach w Kościele Parafialnym Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy i kaplicy w Kamienicy Dolnej.

Dodatkowo ten sam komunikat skierował do uczestników spotkania organizacyjnego dzieci, które odbyło się 3 sierpnia w Kościele Parafialnym Św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie.

W przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych zwłaszcza takich jak: gorączka, kaszel, duszności, zaburzenia zapachu i smaku, biegunka lub inne, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym, podobnie jak w każdym innym wypadku, gdy stan zdrowia budzi wątpliwości – informuje sanepid.

Szczegóły można uzyskać w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dębicy pod numerem 14 680 03 70.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *