Przewidywany termin ukończenia inwestycji to trzeci kwartał 2021 roku, a teraz budowa 201 mieszkań w Dębicy osiągnęła stan surowy.

Zakończono już prace związane z wykonaniem konstrukcji żelbetowych na wszystkich trzech budynkach – informuje miasto.

Inwestycja jest częścią projektu „Mieszkanie Plus”, w ramach której powstają budynki mieszkalne na terenie całego kraju. W Dębicy jako miejsce wybrano ul. Ratuszową, która jest dobrze skomunikowana z najważniejszymi punktami miasta. Prace budowlane ruszyły tam jesienią 2019 roku. – Inwestycja obejmuje trzy trzypiętrowe bloki mieszkalne. Niebawem zakończy się montaż okien na wszystkich budynkach. Zakończono również wykonywanie zewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Ponadto trwa murowanie ścian międzylokalowych. W sierpniu wykonywane będą prace związane z ociepleniem i pokryciem dachów – czytamy na debica.pl.

W ramach inwestycji powstaną trzy budynki, które będzie łączyć wspólna przestrzeń sąsiedzka. W blokach znajdować się będą mieszkania od jedno do czteropokojowych, zaś średni metraż wyniesie około 50 metrów kwadratowych. Każdy z lokali ma być oddany w stanie gotowym do zamieszkania.

Jak będzie wyglądać nabór do mieszkań?

W Dębicy, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu czy najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez lokalny samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+), na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze – informuje miasto.

Fot. Miasto Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *