Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego w rozmowie z nowiny24.pl potwierdziła, że w wypadku busa pod Gliwicami zginęło 7 osób z naszego województwa.

Cztery osoby z powiatu lubaczowskiego, dwie z jarosławskiego i jedna ze strzyżowskiego, a także jedna z województwa lubuskiego i kierowca ze Słowacji zginęli w tragicznym wypadku, do którego doszło w nocy pomiędzy Kleszczowem a Gliwicami. Według ustaleń policji, w pewnym momencie kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem, w efekcie czego pojazd przewrócił się na bok. Samochód został uderzony w dach przez nadjeżdżający z naprzeciwka autokar.

Wszyscy jadący busem zginęli na miejscu, zaś z drugiego pojazdu najbardziej ucierpiał kierowca, którego przetransportowano helikopterem do szpitala.

W sprawie tej zatrzymana została jedna osoba, która nie brała udziału w wypadku, ale według prokuratury – jej zachowanie mogło go spowodować. Może to mieć związek z informacjami przekazanymi wcześniej przez policję. Wynikało z nich, że kierowca busa prawdopodobnie chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem, w wyniku czego stracił panowanie nad samochodem.

Cały czas trwają czynności wyjaśniające zdarzenie.

Fot. Policja Śląska

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.