Mateusz Cebula nie zostanie odwołany ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy. Tak zadecydowali radni podczas dzisiejszej sesji.

Jednym z punktów obrad trwającej jeszcze sesji był wniosek opozycji o odwołanie Mateusza Cebuli. W anonimowym głosowaniu wzięli udział wszyscy radni. Dziewięciu z nich było za tym, by zmienić przewodniczącego, zaś 12 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Oznacza to, że Cebula pozostanie na swoim stanowisku, co skomentował w kilku słowach:

Jest to rozstrzygnięcie demokratyczne, rozstrzygnęło się w demokratycznych procedur i w sytuacji, gdy radni opozycji skorzystali ze swojego demokratycznego prawa do złożenia takiego wniosku – mówił. – Jakby więc nie patrzeć, dziś wygrała demokracja.

Co cię nie zabije, to cię wzmocni. I tak do tego podchodzę, tak to odbieram. Traktuję też ten wynik jako potwierdzenie słuszności podejmowanych przeze mnie działań, inicjatyw i decyzji. Zarówno na sali obrad, jak i innych aspektach naszej pracy jako rady. Utwierdza mnie to też w przekonaniu, że obraną ścieżką należy nadal podążać – dodał.

Fot. fb.com/mateuszcebula

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *