Toczył się długie batalie, ale wszystko wskazuje na to, że w Szkole Podstawowej nr 6 powstanie IV klasa, o którą zabiegali rodzice.

Dziś na stronie Urzędu Miejskiego w Dębicy pojawiło się oświadczenie dotyczące całej sytuacji. Brzmi ono tak:

Pismo od rodziców, którzy wyrazili wolę zapisania swoich dzieci do klasy czwartej w Szkole Podstawowej nr 6 wpłynęło do Urzędu Miejskiego 6 sierpnia. Od początku w tej sprawie dążyliśmy do rozwiązania optymalnego z perspektywy dzieci i rodziców. Stosowne ruchu wymagały jednak wielu czasochłonnych konsultacji i analiz. Od tego czasu konsultowaliśmy tę sprawę zarówno z dyrektorami szkół, do których do tej pory uczęszczały dzieci, jak również z nauczycielami i rodzicami. Utworzenie oddziału analizowaliśmy także pod kątem ekonomicznym, organizacyjnym i prawnym, m.in. z Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Wprawdzie do dzisiaj nie mamy odpowiedzi z kuratorium, jednak wczoraj rozmawiałem z panią kurator Małgorzatą Rauch, która przekazała informację, że kuratorium zwróciło się w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji Narodowej i wkrótce otrzymamy odpowiedź – mówi zastępca burmistrza Maciej Małozięć. – W związku z rozpoczynającym się za kilka dni nowym rokiem szkolnym, chcemy oszczędzić dzieciom i rodzicom niepotrzebnego stresu, dlatego przekazaliśmy informację dyrekcji szkoły, aby w arkuszu organizacyjnym ujęty został nowy oddział.

Jednocześnie dodano, że w poprzednich szkołach uczniów nie przewiduje się zmian organizacyjnych w bieżącym roku szkolnym.

Oświadczenie brzmi więc, jakby to, o co od kilku tygodni walczą rodzice, miało dojść do skutku. Oznacza to, że kilkanaście dzieci od rozpoczynającego się za kilka dni nowego roku szkolnego będzie mogło przystąpić do nauki w nowej szkole.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *