Do zatrzymania dwóch imigrantów z Afganistanu doszło w Pilźnie. Mężczyźni w ukryciu przekroczyli polską granicę.

24 i 33-latek zostali zatrzymani w środę w Pilźnie. Przyjechali z Serbii ciężarówką wiozącą plastikowe kosze. – W jednej z firm transportowych rozładowywano serbską ciężarówkę z transportem plastikowych koszy. Nagle z pojemników wyłoniło się dwóch mężczyzn. Przedsiębiorca natychmiast zadzwonił na Policję, na miejsce wezwano też patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Imigranci nie mieli przy sobie dokumentów i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli, a Straż Graniczna wszczęła postępowanie mające na celu zobowiązanie ich do powrotu.

Mężczyźni opisali też trasę, jaką pokonali w drodze do Polski – najpierw przez Iran i Turcję trafili do Grecji, a następnie do Serbii. Stamtąd już ciężarówką dostali się w nasze okolice. Za wyprawę zapłacili 9 tysięcy euro, a ich celem była Europa Zachodnia.

Fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *