Do zatrzymania dwóch imigrantów z Afganistanu doszło w Pilźnie. Mężczyźni w ukryciu przekroczyli polską granicę.

24 i 33-latek zostali zatrzymani w środę w Pilźnie. Przyjechali z Serbii ciężarówką wiozącą plastikowe kosze. – W jednej z firm transportowych rozładowywano serbską ciężarówkę z transportem plastikowych koszy. Nagle z pojemników wyłoniło się dwóch mężczyzn. Przedsiębiorca natychmiast zadzwonił na Policję, na miejsce wezwano też patrol Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

Imigranci nie mieli przy sobie dokumentów i dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli, a Straż Graniczna wszczęła postępowanie mające na celu zobowiązanie ich do powrotu.

Mężczyźni opisali też trasę, jaką pokonali w drodze do Polski – najpierw przez Iran i Turcję trafili do Grecji, a następnie do Serbii. Stamtąd już ciężarówką dostali się w nasze okolice. Za wyprawę zapłacili 9 tysięcy euro, a ich celem była Europa Zachodnia.

Fot. Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *