Ulice Ludowa i Paderewskiego to kolejne miejsca w Dębicy, które doczekały się remontów. Prace rozpoczęły się w sierpniu.

Rozpoczęła przebudowa ulicy Ludowej i fragmentu ulicy Paderewskiego, na które udało się nam pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Co roku staramy się tak zaplanować harmonogram inwestycji, w taki sposób, aby obok dużych inwestycji miasta znalazło się miejsce na mniejsze prace na osiedlowych uliczkach. Choć ruch na nich jest mniejszy to zadbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych jest równie ważne. Termin zakończenia realizacji całej inwestycji przewidujemy na koniec listopada br. – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Na ulicy Ludowej prace obejmują przebudowę drogi wraz z placem do nawracanie, kanalizacji deszczowej związanej z drogą, dwóch elektroenergetycznych linii kablowych, fragmentu sieci gazowej oraz wodociągu. Dodatkowo wykonane zostaną pobocza i nowe zjazdy.

Z oklei na ul. Paderewskiego pojawi się nowa nawierzchnia z kostki brukowej, wzdłuż której będzie szedł chodnik jednostronny oraz miejsca postojowe.

Fot. Miasto Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *