Ulice Ludowa i Paderewskiego to kolejne miejsca w Dębicy, które doczekały się remontów. Prace rozpoczęły się w sierpniu.

Rozpoczęła przebudowa ulicy Ludowej i fragmentu ulicy Paderewskiego, na które udało się nam pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Co roku staramy się tak zaplanować harmonogram inwestycji, w taki sposób, aby obok dużych inwestycji miasta znalazło się miejsce na mniejsze prace na osiedlowych uliczkach. Choć ruch na nich jest mniejszy to zadbanie o bezpieczeństwo kierowców i pieszych jest równie ważne. Termin zakończenia realizacji całej inwestycji przewidujemy na koniec listopada br. – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Na ulicy Ludowej prace obejmują przebudowę drogi wraz z placem do nawracanie, kanalizacji deszczowej związanej z drogą, dwóch elektroenergetycznych linii kablowych, fragmentu sieci gazowej oraz wodociągu. Dodatkowo wykonane zostaną pobocza i nowe zjazdy.

Z oklei na ul. Paderewskiego pojawi się nowa nawierzchnia z kostki brukowej, wzdłuż której będzie szedł chodnik jednostronny oraz miejsca postojowe.

Fot. Miasto Dębica

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.