Już 19 września nastąpi otwarcie Parku Zdrojowego w Latoszynie, w którym znajdują się między innymi tężnia solankowa, pijalnia wody czy amfiteatr.

Dzień rozpocznie występ Anety Misterskiej, ale będzie to jedna w wielu ciekawych atrakcji, które przygotowano na sobotę. To jednak samo otwarcie Parku Zdrojowego będzie tu głównym punktem programu. W nowym budynku znajdują się między innymi: tężnia solankowa, pijalnia wody i amfiteatr służący do muzykoterapii. W okolicy znajdują się też ścieżki ruchowe, krajobrazowe i zdrojowe.

Program:

  • 10:00 – program artystyczny
  • 10:30 – przywitanie gości
  • 10:40 – wystąpienie Wójta
  • 10:50 – krótko o dotychczasowej działalności uzdrowiska i planach rozwoju
  • 11:00 – otwarcie i poświęcenie nowych obiektów oraz degustacja wody siarczkowej Latoszyn Zdrój „Latoszynianka”
  • 11:10 – zwiedzanie nowych obiektów i otwarcie wystawy rysunków związanych z legendami z okolic Dębicy oraz wystawy ceramiki w pijalni
  • 11:20 – start biegu rodzinnego Palana Gera 2020
  • 11:30 – program artystyczny
  • 12:00 – finał biegu i wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali i dyplomów.

Na miejscu odbędzie się też zbiórka pieniędzy na rzecz Marcela Zająca, który stracił nogę w wypadku. Zebrane środki mają pomóc w zakupie protezy. Więcej szczegółów dostępnych jest na stronie Gminy Dębica.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *