Wisłoka Dębica sfinalizowała właśnie transfer zawodnika, który do tej pory grał w barwach Górnika Zabrze. 21-letni Dariusz Kamiński dołączy do zespołu, by wspomóc go w walce w trzeciej lidze. 

Wychowanek Piasta Zawidów zasilił szeregi biało-zielonych na zasadzie transferu definitywnego. W swojej karierze grał w takich klubach jak Orła Platerówka, Łużyc Lubań czy Gwarek Zabrze. Wtedy jego talent dostrzegli skauci z Górnika Zabrze i pozyskali młodego zawodnika. Dobre występy w zespole rezerw zaowocowały wypożyczeniem do Olimpii Grudziądz, gdzie zagrał w 12 spotkaniach. Gdy wrócił do Zabrza, występował głównie w trzeciej lidze.

Dariusz Kamiński jest bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Może występować na kilku pozycjach w linii pomocy. W ubiegłym roku został przekwalifikowany z defensywnego pomocnika na skrzydłowego. Głównie grał po prawej stronie boiska, lecz trener Dariusz Kantor na pewno będzie szukał dla niego optymalnej pozycji. 

Warto podkreślić rolę Radosława Garlewskiego, dyrektora ds. finansów, który w znacznym stopniu przyczynił się do tego transferu. Jeden ze sponsorów wziął na siebie cały kontrakt Kamińskiego, co odciążyło klub z kosztów. Jak podaje Wisłoka Dębica, to najprawdopodobniej pierwszy raz w historii, gdy zawodnik Górnika trafia bezpośrednio do zespołu biało-zielonych. 

Fot: Wisłoka Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *