Urząd Miejski w Dębicy skomentował wczorajszą interwencję policji, która miała miejsce podczas spotkania Queer Tour w rynku.

Do ratusza nie wpłynęło również żadne pismo, ani oficjalna informacja o przedsięwzięciu, stąd też Urząd Miejski w Dębicy nie udzielił zgody na zorganizowanie wydarzenia – informuje miasto.

Chodzi o obecność przedstawicielek Queer Tour – niekomercyjnej inicjatywy, mającej na celu edukację społeczną w kwestiach LGBT. Ich spotkanie zostało przerwane przez policjantów, co relacjonują na Facebooku w ten sposób (pisownia oryginalna):

9 policjantów wbiło do nas i stwierdziło że zgromadzenia nie ma, bo urząd miasta nie potrafi czytać maili i nie dostał informacji o zgromadzeniu (sprawdzajcie pocztę ziomki) a burmistrz nie wyraża zgody. Tak byli zajęci nami, że nie starczyło im sił na reagowanie na wyzwiska kolesi obok. Będziemy wyjaśniać tę imbę z prawnikami. Dzięki dobre mordeczki, które podeszły na stoisko. Zwinęłyśmy się ale jeszcze tu wrócimy z homopropagandą.

Pojawiają się więc sprzeczne informacje – Queer Tour twierdzi, że wysłało maila, a miasto, że żadnej wiadomości nie otrzymało. Dodatkowo Urząd Miejski poinformował, że burmistrz Mariusz Szewczyk nie brał udziału w interwencji i nie był jej inicjatorem. – Burmistrz został poproszony o udzielenie informacji, czy ratusz wydał zgodę na zorganizowanie zgromadzenia i po zasięgnięciu informacji od pracowników Urzędu Miejskiego, przekazał służbom, że ratusz nie otrzymał takiego zgłoszenia – czytamy na debica.pl.

Fot. Facebook Queer Tour

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *