W Dębicy oficjalnie otwarto Dzienny Dom Pomocy, który jest kontynuacją działań „Domu Symeona i Anny”. 

Stowarzyszenie im. bł. Edmunda Bojanowskiego ,,Dobroć” od lutego 2005 roku prowadzi miejsce przeznaczone dla osób starszych i samotnych, które do tej pory funkcjonowało pod nazwą „Dom Symeona i Anny”. Teraz za sprawą dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, dom został przeniesiony do nowego, większego budynku. Będzie już działał jako Dzienny Dom Pomocy.

Składamy wyrazy uznania wszystkim siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej w Dębicy, które przyczyniły się do realizacji tego przedsięwzięcia oraz dla wszystkich przyjaciół ośrodka. W murach tej placówki powstała profesjonalna i przyjazna przestrzeń sprzyjająca rehabilitacji i radosnemu spędzaniu czasu przez osoby starsze. Jest to jedna z ważniejszych i niezwykle potrzebnych inicjatyw, które służą budowaniu sieci wsparcia społecznego oraz przygotowaniu osób będących w jesieni życia do sprawnego i efektywnego funkcjonowania w lokalnym środowisku – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.

Dom zapewnia uczestnikom pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, opiekuńczych, pielęgnacyjnych, ale też ciepłe posiłki czy organizację wolnego czasu. – Jednocześnie umożliwia udział w różnych formach zajęć aktywizacyjnych i integracyjnych, jak wycieczki, imprezy kulturalne czy towarzyskie – informuje miasto.

Miejsce jest otwarte przez cały rok od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Fot. Miasto Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *