Już 1 października nastąpi zmiana kursowania autobusów linii nr 2, 3, 6 oraz 9 Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy.

Linia 2 – część kursów zostanie wydłużona do zakładu Tabor przy ul. Sandomierskiej bocznej (a zarazem Zakładu Karnego i innych firm/instytucji w rejonie ul. Św. Brata Alberta). Ponadto uruchamiamy kursy w soboty (dla podstawowego wariantu do/z zajezdni).

Linia 3 – wyprostowanie przebiegu przez ul. Krakowską, czyli wycofanie z obsługi rejonu Starostwa Powiatowego (wjazd kieszeniowy do dworca PKP pozostaje).

Linia 6 – wyprostowanie przebiegu przez ul. Rzeszowską, czyli wycofanie z obsługi ul. Cmentarnej, przejazd do ul. Nosala będzie wykonywany od Placu Gryfitów przez ul. Wielopolską jednokierunkowo (powrót przez ul. Strażacką do ul. Rzeszowskiej pozostaje po staremu).

Linia 9 – wydłużenie od ul. Staszica do Domu Kultury Mors przez ul. Słoneczną (powrót tak jak linia nr 6). MKS zachęca do korzystania z tego połączenie uczniów, bo autobusy tej linii przejeżdżają obok najważniejszych szkół w mieście. Mieszkańcy osiedla Budzisz, ul. Wielopolskiej oraz ul. Gawrzyłowskiej zyskają więcej połączeń do centrum miasta.

Fot. MKS Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *