Już 1 października nastąpi zmiana kursowania autobusów linii nr 2, 3, 6 oraz 9 Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy.

Linia 2 – część kursów zostanie wydłużona do zakładu Tabor przy ul. Sandomierskiej bocznej (a zarazem Zakładu Karnego i innych firm/instytucji w rejonie ul. Św. Brata Alberta). Ponadto uruchamiamy kursy w soboty (dla podstawowego wariantu do/z zajezdni).

Linia 3 – wyprostowanie przebiegu przez ul. Krakowską, czyli wycofanie z obsługi rejonu Starostwa Powiatowego (wjazd kieszeniowy do dworca PKP pozostaje).

Linia 6 – wyprostowanie przebiegu przez ul. Rzeszowską, czyli wycofanie z obsługi ul. Cmentarnej, przejazd do ul. Nosala będzie wykonywany od Placu Gryfitów przez ul. Wielopolską jednokierunkowo (powrót przez ul. Strażacką do ul. Rzeszowskiej pozostaje po staremu).

Linia 9 – wydłużenie od ul. Staszica do Domu Kultury Mors przez ul. Słoneczną (powrót tak jak linia nr 6). MKS zachęca do korzystania z tego połączenie uczniów, bo autobusy tej linii przejeżdżają obok najważniejszych szkół w mieście. Mieszkańcy osiedla Budzisz, ul. Wielopolskiej oraz ul. Gawrzyłowskiej zyskają więcej połączeń do centrum miasta.

Fot. MKS Dębica

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.