W Strzegocicach oficjalnie otwarto nową halę sportową, której koszt wyniósł ponad 5 milionów złotych. 

Budowa sali przy miejscowej szkole trwała ponad dwa lata, a lokalne władze pozyskały na ten cel około 1,8 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i około miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Co prawda uczniowie z nowej hali korzystają już od kilku tygodni, ale dopiero teraz dokonano oficjalnego otwarcia. Z uwagi na pandemię koronawirusa było ono skromniejsze niż początkowo zakładano.

Po wielu latach starań spełniły się nasze marzenia. Inwestycja, o którą wspólnie zabiegaliśmy została ukończona i otwiera swoje podwoje, aby służyć uczniom naszej szkoły oraz lokalnej społeczności – powiedziała Marta Gmiterek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzegocicach.

Wymiary boiska w nowej sali to 28x15m. Na miejscu powstało także nowe zaplecze w postaci szatni, natrysków, łazienek oraz świetlicy. Przy budynku wybudowano parkingi, zamontowano oświetlenie zewnętrzne, a szkoła doczekała się nowej elewacji.

Z wielką tęsknotą, ale i pokorą oraz nadzieją spoglądamy w przyszłość – w powrót do normalności. Wierzę, że wkrótce, ta piękna hala będzie gromadzić licznych uczestników wspaniałych wydarzeń i uroczystości – dodała burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Fot. Gmina Pilzno

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *