W Strzegocicach oficjalnie otwarto nową halę sportową, której koszt wyniósł ponad 5 milionów złotych. 

Budowa sali przy miejscowej szkole trwała ponad dwa lata, a lokalne władze pozyskały na ten cel około 1,8 miliona złotych z Ministerstwa Sportu i około miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Co prawda uczniowie z nowej hali korzystają już od kilku tygodni, ale dopiero teraz dokonano oficjalnego otwarcia. Z uwagi na pandemię koronawirusa było ono skromniejsze niż początkowo zakładano.

Po wielu latach starań spełniły się nasze marzenia. Inwestycja, o którą wspólnie zabiegaliśmy została ukończona i otwiera swoje podwoje, aby służyć uczniom naszej szkoły oraz lokalnej społeczności – powiedziała Marta Gmiterek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzegocicach.

Wymiary boiska w nowej sali to 28x15m. Na miejscu powstało także nowe zaplecze w postaci szatni, natrysków, łazienek oraz świetlicy. Przy budynku wybudowano parkingi, zamontowano oświetlenie zewnętrzne, a szkoła doczekała się nowej elewacji.

Z wielką tęsknotą, ale i pokorą oraz nadzieją spoglądamy w przyszłość – w powrót do normalności. Wierzę, że wkrótce, ta piękna hala będzie gromadzić licznych uczestników wspaniałych wydarzeń i uroczystości – dodała burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska.

Fot. Gmina Pilzno

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *