Od rana trwały prace porządkowe wokół kościoła parafii pw. św. Anny w Korzeniowie. Wycięte kilka drzew, które mogły potencjalnie zagrażać budynkowi. W akcji pomagali strażacy z OSP Korzeniów.

Parafia pw. św. Anny w Korzeniowie czekała na decyzję od Urzędu Gminy w Żyrakowie oraz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Po otrzymaniu zgody od razu przystąpiono do prac. Od samego rana wiele osób zaangażowało się w pomoc przy wycince.

Usunięta została część drzew, które realnie mogły zagrażać budynkowi kościoła. Na miejscu nie zabrakło jednostki OSP Korzeniów, która również zaoferowała swoją pomoc. Dodatkowo strażacy zajęli się wyczyszczeniem chodnika wokół świątyni. 

Po otrzymaniu zgody na wycinkę tych drzew dziś z pomocą wiernych oraz strażaków została przeprowadzona ta akcja. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, drzewa zostały przewiezione w odpowiednie miejsce, gdzie nie będą blokowały nikomu przejazdu, ani miejsca. Jestem bardzo wdzięczny za zaangażowanie – podsumował ksiądz parafii w Korzeniowie, Piotr Machink.

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *