Trzy projekty zawiera wniosek powiatu dębickiego do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Starania obejmują prawie 90 milionów złotych.

Jednym z zadań, na które powiat chce pozyskać pieniądze jest budowa Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, która w poprzednich latach objęła już roboty fundamentowe i stan surowy. Teraz chodzi między innymi o salę gimnastyczną, boisko wielofunkcyjne, siłownię czy też zagospodarowanie terenu. Na ten projekt powiat chce pozyskać 13,5 miliona złotych.

Wniosek obejmuje też:

Zadanie pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1180R Dębica – gr. pow. – Zdziarzec wraz z budową mostu przez rzekę Wisłokę w miejscowości Dębica”.

Chodzi o most łączący Dębicę i Zawierzbie. Miałyby tam powstać trzy pasy ruchu, w tym jeden umożliwiający prawoskręt na rondzie im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Dębicy. Powiększona ma zostać także nośność – z 30 do 50 ton, a w ramach projektu planuje się również budowę ścieżki rowerowej. Na ten cel powiat chce pozyskać 68 milionów złotych.

Zadanie pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na drogach Powiatu Dębickiego”.

Ostatni z projektów dotyczy poprawę bezpieczeństwa w ruchu pieszych poprzez budowę chodników o łącznej długości 7,6 km. Na to zadanie powiat wnioskuje o 8,12 miliona złotych.

Fot. Powiat Dębicki

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *