W związku z pojawiającymi się planami przekształcenia dębickiego szpitala w jednoimienny, ośmiu radych powiatu wyraziło sprzeciw. 

Coraz głośniej jest o przekształcenie dębickiej placówki na szpital dla pacjentów covidowych. W związku z tym radni opozycji złożyli w Starostwie Powiatowym wniosek o zwołanie sesji, na której nie tylko chcieliby uzyskać informacje na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie, ale także sprzeciwić się planom związanym ze szpitalem.

Załączenie uzasadnienie brzmi następująco (pisownia oryginalna):

Rada Powiatu Dębickiego wyraża sprzeciw wobec planu przekształcenia szpitala Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy w szpital zakaźny jednoimienny dla tzw. pacjentów covidowych. Według planów szpital Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy ma stać się szpitalem zakaźnym jednoimiennym. Przekształcenie szpitala w szpital jednoimienny będzie miało dramatyczne zdrowotne konsekwencje dla pacjentów. Taka decyzja byłaby zupełnie niezrozumiała, z perspektywy osób chorych oraz pacjentów czekających na planowe zabiegi oraz mieszkańców powiatu dębickiego. Przekształcenie szpitala w szpital jednoimienny może spowodować odejście części specjalistów. Uważamy, że pomysł przekształcenia szpitala w jednoimienny jest na tym etapie nieracjonalny z powodu niewystarczającej liczby łóżek intensywnej opieki w naszym szpitalu.

Fot. Powiat Dębicki

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *