Przedstawiciele firmy MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. zaprezentowali w Dębicy nowe modele miejskich autobusów elektrycznych.

Produkcja pojazdów ruszyła 1 października. Firma przedstawiła model większego autobusu, który na jednym ładowaniu może przejechać od 200 do 270 kilometrów. Jego ładowanie trwa dwie godziny. Drugi z zaprezentowanych modeli to minibus MAN TGE, który mieści 33 pasażerów.

Jesteśmy otwarci na nowe technologie, śledzimy nowe trendy, inwestujemy w nowoczesne, niskoemisyjne rozwiązania, dlatego uważnie przyglądamy się rozwojowi autobusów elektrycznych. Zaprezentowane przez firmę elektoautobusy przystosowane są  także do przewozu osób o zmniejszonej sprawności ruchowej, co wpływa na zwiększenie komfortu pasażerów. Takie prezentacje oraz możliwość przetestowania różnego rodzaju elektrycznych autobusów ma pomóc podjąć decyzję o ewentualnym zakupie takich pojazdów w kolejnych latach oraz poszukać alternatywnych źródeł dofinasowania dębickiej floty – mówi Józef Rutka, prezes MKS-u.

Czy Dębica powinna zainwestować w nowe autobusy elektryczne?

Fot. MKS Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

1 Comment

  • kazimierz galas, 22 października 2020, @ 20:01 Reply

    były początkowo trolejbusy to zlikwidowano za rządów pis gdyby ten wątek pociągnięto dziś Dębica mogła by być czystym miastem pytanie nie powinno brzmieć czy Dębica powinna zainwestować tylko z kąt wziąć na to środki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *