Alicja Wojnarowska osiąga coraz więcej sukcesów. Ostatnio wraz ze swoim monodramem “A” zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Młodych Dziatwa. Jednak czy teatr to jej jedna płaszczyzna pełna osiągnięć?

41. odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Teatru Młodych Dziatwa była podwójnie trudna, ponieważ uczestnicy, oprócz wyzwań aktorskich, musieli się również zmierzyć ze sprawami technicznymi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, przedstawienia były transmitowane na żywo z własnych placówek. Jednak to nie stanęło na przeszkodzie Alicji Wojnarowskiej, która swoim monodramem “A” wywalczyła II miejsce. –  Zawsze zależy mi najbardziej na prawdziwości kreowanych postaci, a także przekazaniu autentycznych emocji. Monodram ,,A’’ to historia dziewczyny zmagającej się z trudnym, często niezrozumiałym światem dorosłych. To opowieść o oswajaniu choroby najbliższych i godzeniu się z ich odchodzeniem – zaznacza młoda artystka.

Monodram zaprezentowany przez Alicję zachwycił także jury na Ogólnopolskich Międzypokoleniowych Spotkaniach Teatralnych w Stalowej Woli, gdzie zajęła III miejsce oraz na Festiwalu Małych Form Artystycznych w Chorzowie, który wygrała.

Alicja zaczęła swoją karierę już przedszkolu, ale ten etap określiła jako “radosna twórczość”. – Etap poważnej recytacji rozpoczął się w 2. klasie, kiedy utworem ,,Pakowała się babcia do nieba’’ zajęłam 2. miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej. Była i do tej pory towarzyszy mi lekka trema przed wystąpieniami, ale na szczęście, ona mnie motywuje do działania, a nie paraliżuje – tak wspomina swoje pierwsze wystąpienia. Prawdopodobnie jej największą “fanką”  jest mama, która pełni również funkcję menedżera i jak określa to Ala: – Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych!

Alicja jest tegoroczną stypendystką Miasta Dębicy w dziedzinie artystycznej i może się pochwalić wieloma zeszłorocznymi sukcesami. Otrzymała stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego “Nie zgubić talentu”. Na Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych “Laboratorium teatru” zdobyła Kobiecą Nagrodę Aktorską za kreację w spektaklu “Rzecz o Wojnie” oraz Główną Nagrodą za wspomniany wcześniej monodram na I Przeglądzie Etiud Teatralnych WYKON.

Rozwija swój talent między innymi pod okiem Dominiki Migoń, która jest reżyserem monodramu “A” oraz na licznych warsztatach – w teatrze “Barakah”, “Hofesinka” czy Warsztatowej Akademii Musicalowej. Niedawno rozpoczęła również przygodę z muzyką – Muzyka i śpiew jest nieodłącznym elementem prezentacji teatralnej. Dlatego postanowiłam doskonalić się również w tej dziedzinie. Mam też za sobą pierwsze indywidualne występy wokalne zakończone sukcesem. Generalnie odkrywam, że śpiew sprawia mi wielką frajdę! – mówi. Dzięki włożonej pracy udało jej się między innymi otrzymać nominację do 30. edycji Podkarpackiego Festiwalu Piosenki “Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu.

Alicja Wojnarowska
Fot. Dawid Pikor

Jednak aktorstwo nie jest jedyną pasją młodej artystki. – W tenisa gram od piątego roku życia. To jest moja druga po teatrze największa pasja. Na korcie odreagowuje napięcia emocjonalne – wyznaje. Już jako dziesięciolatka miała w dorobku brązowy medal w Warszawskim Turnieju Tenisowym oraz zwycięstwo w noworocznym turnieju organizowanym przez Strefę Sportu w Rzeszowie. W 2019 roku między innymi odniosła sukces w DEGUM CUP – Zimowej Edycji Tenisa Ziemnego, w kategorii mieszanej z Patrykiem Marciniec, zajmując drugie miejsce.

Ala jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 i chciałaby zasilić szeregi II LO w Dębicy, jednak nie wybiega planami daleko w przyszłość. Jest tylko pewna, że wiąże ją ze swoimi pasjami. Gdzie będzie można ją spotkać za 20 lat? – Albo na korcie albo na deskach teatralnych. Kto wie? – przyznaje

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *