Dochód ze sprzedaży marcinkowych rogali i rogalików w cukierni „Bassara” zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji Wojtka Barana.

Wczoraj wystartowała kolejna akcja MARCINKOWE ROGALE, której inicjatorką jest właścicielka wspomnianej cukierni – Barbara Bassara – Poprawa. Tym razem dochód ze sprzedaży traci do 11-letniego ucznia piątej klasy Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Chłopiec ma zespół Downa, wadę wzroku i niedoczynność tarczycy. W zeszłym roku wykryto u niego poważną wadę słuchu, która bez szybkiego przeprowadzenia odpowiedniego zabiegu operacyjnego grozi głuchotą. Niestety, trudna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że czas oczekiwania na operację refundowaną przez NFZ jest bardzo długi i niepewny. Z tego powodu, rodzice Wojtka podjęli decyzję o jak najszybszym leczeniu syna w prywatnej klinice. Koszt samego zabiegu wynosi 20 tysięcy złotych. Oprócz niego konieczna jest długotrwała rehabilitacja oraz zakup specjalistycznych aparatów słuchowych – informuje szkoła.

Wojtkowi można pomóc między innymi dzięki zakupowi marcinkowych rogali. Można je nabyć w cukierni, która znajduje się przy ulicy Cmentarnej 13 w Dębicy. „Bassara” otwarta jest od wtorku do piątku w godzinach 7:30 – 16:00, w sobotę od 9 do 16, a w niedzielę od 10 do 15.

Akcja wsparcia dla 11-latka potrwa do 10 listopada.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *