42-letni mieszkaniec Zawierzbia został zatrzymany w związku z podejrzeniem przestępstw narkotykowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.
Początkowo policjanci z Dębicy otrzymali informację, że pomiędzy 42-latkiem a jego znajomym miało dojść do konfliktu, czego efektem było rzekome użycie broni pneumatycznej. Te podejrzenia zostały potwierdzone, a dodatkowo po przybyciu do mieszkańca Zawierzbia okazało się, że miał on w swoim domu susz roślinny, haszysz i amfetaminę, a na terenie innej posesji uprawiał konopie indyjskie.
– Mundurowi zabezpieczyli 29 nielegalnych roślin, z których można wytworzyć znaczną ilość narkotyku – informuje policja.
Dowody zebrane w sprawie pozwalały na przedstawienie 42-latkowi zarzutów. Mężczyzna odpowie za groźby karalne, uprawę i posiadanie niedozwolonych środków odurzających.
– Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Dębicy prowadzący to śledztwo, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mieszkańca Zawierzbia środek zapobiegawczy w postaci trzy miesięcznego aresztu – dodaje dębicka policja.
Fot. KPP Dębica