Do końca bieżącego roku mają zostać zakończone prace remontowe odcinka drogi Głobikówka – Grudna Dolna w Grudnej Dolnej, a także droga „Na Kujawy” w Grudnej Górnej. Cała inwestycja pochłonie ponad 1 500 000 zł. 

Użytkownicy odcinka drogi w Grudnej Dolnej nieustannie musieli zmagać się z utrudnieniami wynikającymi z pękającej nawierzchni.  Problem występował co roku, najczęściej w okresie wiosennym. Kilometrowy odcinek został już podbudowany, powstało odwodnienie oraz nowa nawierzchnia bitumiczna. Większość prac zostało już zakończone. Koszt inwestycji wynosi 663 377,70 zł. Poniżej mogą Państwo zobaczyć porównanie drogi przed i po przebudowie.

porównanie drogi w Grudnej Dolnej przed i po przebudowie

W Grudnej Górnej prace zaczęły się nieco później. Droga „Na Kujawy” była jedynie utwardzona kamieniem, przez co często podmakała. Remont obejmuje odcinek prawie 1 km. Do tej pory zakończono prace stabilizacyjne, poprawiono przepusty oraz rowy. Do końca roku zostanie położona masa bitumiczna oraz zbudowane zostaną nowe pobocza. Koszt całej inwestycji wynosi 884 689,36 zł. Porównanie aktualnego stanu prac do początkowego mogą Państwo zobaczyć na zdjęciu poniżej.

Porównanie stanu prac drogi w Grudnej Górnej

Burmistrz Brzostku zapewnia na swoim profilu w serwisie Facebook, że do końca roku zostaną zakończone wszystkie prace, zarówno remontowe, jak i porządkowe.

Zdjęcia: Wojciech Staniszewski Burmistrz Brzostku

Share:
Polub nas na Facebooku

subscriber

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *