Domownicy i maksymalnie 5 gości będzie mogło usiąść przy świątecznym stole – tak wynika z przyjętego przez rząd rozporządzenia.

Obecna w Polsce od kilku miesięcy pandemia z miesiąca na miesiąc przynosi nam nowe obostrzenia. Zastanawialiśmy się, jak w tym roku wyglądać będą Święta Bożego Narodzenia, ale przynajmniej częściowo zostało to wyjaśnione.

Rząd przyjął rozporządzenie dotyczące gromadzenia się obcych osób. Według niego do 27 grudnia zakazane jest organizowanie zgromadzeń do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę. Co ważne, limit ten nie obowiązuje mieszkańców.

Oznacza to, że przy świątecznym stole będą mogli usiąść domownicy i pięciu „zewnętrznych gości”.

Nie podano jednak informacji, w jaki sposób będzie to weryfikowane.

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

1 Comment

  • Andrzej, 29 listopada 2020, @ 11:57 Reply

    można to potraktować przede wszystkim jako ostrzeżenie i zalecenie. A np. policjanci mogliby kontrolować ruch samochodów. Nie całkiem popieram ochronę danych osobowych i brak wpisania zameldowania do dowodu. Czy to się zmieni, to nie podaje się nazwisk i sąsiad może być w szpitalu na COVID-19 i jest w szpitalu na COVID-19 rozmawia się czasem i dopiero po fakcie o tym wiadomo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *