Policjantka, która aktualnie pracuje w Powiatowej Komendzie Policji w Dębicy jest jedną z najsilniejszych kobiet w tym zawodzie. Sierż. Magdalena Pasko zdobyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów.

Zawody w Biłgoraju okazały się bardzo udane dla policjantki. Z wynikiem 210 kilogramów w dwuboju zdobyła złoty medal. Swój sukces zawdzięcza 12-letniemu stażowi treningowemu. Umiejętności doskonaliła w klubie MLKS Sędziszów Małopolski. Dzięki temu wielokrotnie była powoływana do kadry narodowej, przez co miała możliwość walki na arenie międzynarodowej.

Swoją przygodę w policji rozpoczęła w 2017 roku. Trafiła do Szkoły Policji w Katowicach, a po jej zakończeniu, rozpoczęła pracę w centrum Katowic. Do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy przeniosła się w ubiegłym roku.

W swojej sportowej karierze bardzo często brała udział w konkursach mistrzostw Polski. Jednak nigdy wcześniej nie stanęła na najwyższym stopniu podium. Wielkim osiągnięciem było wywalczenie 5. miejsca w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych. Zdobycie złotego medalu w tegorocznych mistrzostwach kraju jest dla niej zwieńczeniem jej długich i ciężkich treningów.

Fot: Policja Podkarpacka

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *