W zakończonym w weekend cyklu Podkarpacki Cup 2020 badmintoniści ze Straszęcina mogli cieszyć się z kolejnych sukcesów. W klasyfikacji generalnej uplasowali się na czołowych miejscach.

Podkarpacki CUP zakładał cztery turnieje, jednak z powodu ograniczeń spowodowanych koronawirusem odbyły się tylko trzy imprezy. Wzięli w nich udział przedstawiciele 38 klubów z kilku województw, w tym także reprezentanci UKS Orbitka Straszęcin. Sportowcy z naszego powiatu po raz kolejny mogą cieszyć się z sukcesów.

W klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wygrywali: Antonina Skrzek (żak młodszy), Mikołaj Krystek (młodzik młodszy) oraz Emilia Skrzek (junior młodszy). Dodatkowo Antonina uplasowała się na 3. pozycji w kategorii żak, a Oliwia Krystek była druga w kategorii młodzik.

Orbitek zajął także czwarte miejsce w klasyfikacji klubów, ustępując tylko następującym drużynom: BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle, UKS AB Kraków oraz MKS Orlicz Suchedniów.