Gmina Dębica zrobiła duży krok w kierunku rozwoju piłki nożnej w naszym regionie. Wczoraj przedstawiciele Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica „Chemik Pustków” podpisali porozumienie z ekstraklasową drużyną – Stalą Mielec. 

Do stołu zasiedli przedstawiciele obu stron, czyli Akademii Piłkarskiej Gminy Dębica oraz Stali Mielec. Chemik Pustków reprezentowali Rafał Polański – Prezes GAP Gminy Dębica, Krzysztof Lipczyński – wiceprezes GAP Gminy Dębica oraz dyrektor GOSIR-u Gminy Dębica. Ze strony Mielczan obecni byli: Jacek Cyganowski, dyrektor akademii Stali oraz Paweł Szyler, pełnomocnik zarządu. Cała inicjatywa jest organizowana ze względu na młodzież, która pragnie szkolić się w Akademii. Współpraca poprawi warunki rozwoju, ale również w przyszłości umożliwi awans do drużyny seniorskiej Stali Mielec wielu talentom. 

Zawarte porozumienie ma na celu stworzenie dogodnych warunków do rozwoju zawodników, zintegrowania środowiska piłkarskiego w regionie, wprowadzenie programu szkolenia wyselekcjonowanej młodzieży oraz wychowanie i przygotowanie przyszłych zawodników na potrzeby drużyny seniorów FKS PGE Stal Mielec – dowiadujemy się z informacji podanej przez akademię. 

Bez wątpienia jest to moment przełomowy w kształceniu piłkarskiej młodzieży w naszym regionie. Już za chwilę, Akademia Piłkarska Gminy Dębica „Chemik Pustków” będzie mogła się cieszyć z owocnej współpracy ze Stalą. 

fot: facebook/Akademia Piłkarska Gminy Dębica „Chemik Pustków”

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *