6,4 miliona złotych od powiatu i 1,3 miliona złotych z czterech dotacji – tyle pieniędzy w dobie pandemii otrzymał w zeszłym roku dębicki szpital.

Placówka zobowiązana była do zapewnienia 235 miejsc dla chorych na koronawirusa. Nie byłoby to możliwe bez specjalnych dotacji, dzięki którym zakupiono między innymi aparat RTG, koncentratory tlenu, respiratory, pompy infuzyjne, urządzenia i środki do dezynfekcji powietrza, rękawice, maski, przyłbice oraz odzież ochronną.

Część pieniędzy wydano także na zakup hali namiotowej dla chłodni prosekcyjnej, montaż szyb w drzwiach wejściowych do sal dla pacjentów z COVID-19, przebudowę zewnętrznej instalacji tlenowej, a także wykonanie śluz dzielących oddziały szpitalne na tzw. strefy czystą i brudną – informuje powiat.

Szpital otrzymał także 6,4 miliona złotych od powiatu dębickiego. Te pieniądze zostały z kolei przeznaczone na takie wydatki, jak remont dróg wewnętrznych, montaż drzwi i budowę izolatek czy też modernizację budynków na potrzeby wymogów sanitarnych.

Fot. Powiat Dębicki

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *