Dębiczanka straciła kilkanaście tysięcy euro po tym, jak zaufała oszustowi, który deklarował odbiór paczki wartej kilka milionów dolarów.

Według wstępnych ustaleń policji, kontakt 63-latki z mężczyzną mieszkającym w USA trwał od połowy 2020 roku. – Oszust deklarował odbiór paczki wartej kilka milionów dolarów w zamian za opłacenie przesłania przesyłki – informuje dębicka komenda.

Kobieta po mailowym kontakcie z firmą odpowiedzialną za przeslanie paczki przelała pieniądze na konto bankowe i jak się okazało, została oszukana. Teraz sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Policjanci jednocześnie przypominają o tym, by zachować ostrożność:

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

Fot. KPP Dębica

Udostępnij
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.