Dębiczanka straciła kilkanaście tysięcy euro po tym, jak zaufała oszustowi, który deklarował odbiór paczki wartej kilka milionów dolarów.

Według wstępnych ustaleń policji, kontakt 63-latki z mężczyzną mieszkającym w USA trwał od połowy 2020 roku. – Oszust deklarował odbiór paczki wartej kilka milionów dolarów w zamian za opłacenie przesłania przesyłki – informuje dębicka komenda.

Kobieta po mailowym kontakcie z firmą odpowiedzialną za przeslanie paczki przelała pieniądze na konto bankowe i jak się okazało, została oszukana. Teraz sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

Policjanci jednocześnie przypominają o tym, by zachować ostrożność:

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są ludzie, którzy mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą oszczędności.

Fot. KPP Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *