Wczoraj dokonano oficjalnego odbioru technicznego dębickiego lodowiska, co oznacza, że niebawem zakończy się trwająca od 2019 roku przerwa w jego funkcjonowaniu.

Prace obejmowały między innymi wzmocnienie konstrukcji stalowej dachu, nowe instalacje: elektryczne, wentylacyjne, klimatyzacyjne oraz instalację chłodniczą maszynowni i płyty lodowiska.

Przebudowana została nie tylko hala widowiskowa, ale także zaplecze techniczne, czyli maszynownia, wentylatorownia, sterownia i rozdzielnie elektryczne. Sama pływa została powiększona do wymiarów 26x60m, a lodowisko ma funkcjonować także jako boisko, plac do jazdy na rolkach, plac do ćwiczeń czy miejsce wystawiennicze.

Cieszę się, że modernizacja lodowiska dobiegła końca. Mamy wspaniały obiekt na miarę XXI wieku. To największa inwestycja związana z infrastrukturą sportową w naszym mieście na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Niebawem będziemy mogli otworzyć lodowisko dla klubów sportowych i mam nadzieję, że również dla wszystkich mieszkańców, ale to zależeć będzie od decyzji władz centralnych w kwestii obostrzeń pandemicznych. Nasza radość jest tym większa, że zainteresowanie lodowiskiem wykazują nie tylko mieszkańcy Dębicy. Wielu amatorów jazdy na lodzie z południowo-wschodniej Polski dopytuje, kiedy będą mogli skorzystać z lodowiska w Dębicy. To najlepszy dowód, że mamy w Dębicy unikatowy obiekt, z którego możemy być dumni –­ mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Łączny koszt remontu to ponad 14 milionów złotych, z czego 5 milionów pochodziło z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lodowisko już wkrótce zostanie oddane do użytku klubów sportowych.

Fot. Miasto Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *