W ubiegłą sobotę w Kamionce miało dojść do konfrontacji pseudokibiców, wśród których byli także mieszkańcy Dębicy.  Wszystkiemu zapobiegła policja.

W sobotę, po godz. 16, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informacje, że w miejscowości Kamionka, w jednym miejscu zaparkowało kilka pojazdów. Istniało podejrzenie, że mogą to być pseudokibice. Policjanci pojechali we wskazany rejon i w kompleksie leśnym zauważyli pięć samochodów, w których siedzieli młodzi ludzie. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z mężczyzn, 38-letni mieszkaniec Jasła jest poszukiwany przez prokuraturę w Jaśle do ustalenia miejsca jego pobytu – informuje komenda w Ropczycach.

Następnie policjanci udali się w inne miejsce, w którym miała spotkać się kolejna grupa. Te informacje się potwierdziły, a w samochodach przebywających tam mężczyzn znaleziono między innymi ochraniacze na szczęki, taśmy do oklejania dłoni oraz emblematy świadczące o przynależności do środowiska pseudokibiców. Ujawniono także petardy hukowe czy pistolet typu wiatrówka.

W czasie interwencji funkcjonariusze wylegitymowali 54 osoby, wśród których byli między innymi mieszkańcy Dębicy, Mielca, Nowego Sącza i Jasła. Okazało się także, że na miejscu przebywali dwaj poszukiwani mężczyźni.

Fot. Policja

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *