W niedzielę, 31 stycznia br., pod hasłem „Finał z głową”, odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Śnieżka, jak co roku, przekazała wsparcie pieniężne oraz gadżety na lokalne licytacje. Tym razem, zebrana kwota pomoże dziecięcym oddziałom laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tegoroczny finał Orkiestry był wyjątkowy ze względu na ograniczenia związane z pandemią. Na ulicach kwestowali wolontariusze w maseczkach, również w poszczególnych sztabach zachowywano wszelkie środki ostrożności. Mimo to, radosny nastrój i chęć niesienia pomocy – także w dębickim sztabie – pozostały takie, jak zawsze. Tradycyjnie w zbiórce wzięły udział osoby prywatne oraz firmy.

Wśród nich znalazła się także Śnieżka, która przekazała na rzecz WOŚP kwotę 60 tys. zł. W imieniu spółki symboliczny bon dla sztabu Kwiatek w Dębicy przekazała Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej FFiL Śnieżka SA. Wręczenie datku odbyło się podczas tradycyjnego  Światełka do Nieba, które w tym roku było transmitowane online z holu dębickiego Zespołu Szkół Nr 2.  Oprócz wsparcia finansowego spółka zapewniła zestawy gadżetów firmowych na lokalne licytacje

Choć okoliczności w tym roku są niełatwe, WOŚP gra nieprzerwanie, a my razem z nią. Śnieżka wspiera Orkiestrę od lat, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Cieszymy się, że możemy przekazać nasze wsparcie fundacji i gratulujemy wolontariuszom dębickiego sztabu ich zaangażowania i osiągniętego wyniku zbiórki – skomentowała Aleksandra Małozięć.

Śnieżka od lat gra razem z WOŚP, ale prowadzi też własny program społeczny „Dziecięcy świat w kolorach”, kierowany do najmłodszych pacjentów polskich szpitali. Dzięki niemu, dotychczas w ponad 30 oddziałach dziecięcych w całej Polsce, przeprowadzono renowacje wnętrz, połączone z ich artystycznym odmalowaniem, poprawiając tym samym warunki leczenia najmłodszych.

Podsumowanie tegorocznej 29. zbiórki WOŚP jeszcze przed nami. W zeszłym roku zebrano rekordowe 186 mln zł na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Łącznie, przez wszystkie lata zbiórek, do dębickiego Zespołu Opieki Zdrowotnej trafił sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł.

Źródło: Informacja prasowa

Share:
Polub nas na Facebooku

Pksiazek

administrator

Redaktor naczelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *