Wisłoka Dębica jest aktualnie w trakcie rozgrywania meczów sparingowych, które pozwolą przygotować się całej drużynie do kolejnej części sezonu. Jednym z głównych zadań podczas tej przerwy zimowej było przedłużenie kontraktów z najważniejszymi zawodnikami, w tym z Damianem Łanuchą. 

Najważniejszą postacią, która pozostanie w szeregach biało-zielonych jest oczywiście kapitan. Klub poinformował w ostatnich dniach o tym, że nowa umowa będzie obowiązywać do czerwca 2022 roku. To już czwarty sezon w barwach dębickiego klubu dla byłego zawodnika Puszczy Niepołomice, Stali Stalowej Woli czy Partyzanta Targowiska. Utrzymanie tak ważnego piłkarza w drużynie pozwoli na ustabilizowanie składu na nową rundę. 

Jednak to nie koniec ruchów Wisłoki Dębica, ponieważ kontrakty przedłużyło również czterech innych bardzo ważnych piłkarzy. Podpisy złożyli Kamil Rębisz oraz Patryk Zygmunt. Popularny „Bambo” w ostatnim sparingu z Popradem Muszyną strzelił nawet dwie bramki, co pokazuje, że cały czas rośnie jego forma. W klubie przynajmniej do końca czerwca 2022 zostaną również Dawid Sojda oraz Hubert Król. Obaj zawodnicy są bardzo ważni dla składu, którym dyryguje Dariusz Kantor. Dyrektor sportowy Wisłoki Dębica, Wacław Maciosek,  wdraża swój plan rozwoju drużyny, który w dużej mierze opiera się na zatrzymaniu w klubie najważniejszych postaci. W ten sposób unikną wydatków związanych z transferami nowych zawodników, a trener będzie mógł kontynuować swoją koncepcję, dotyczącą gry. 

Jesteśmy niezwykle ukontentowani decyzjami podjętymi przez piłkarzy, bez których nie wyobrażamy sobie tak naprawdę kształtu zespołu nie tylko w rundzie wiosennej, ale i dalszej przyszłości. Mamy nadzieję, że w ślady wyżej wymienionych panów pójdą także inni gracze – możemy przeczytać w klubowym oświadczeniu. 

Fot: Wisłoka Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *