Zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt. Teraz organizują akcję dla koleżanki, której pożar zniszczył dom. Mowa o uczniach i nauczycielach z dębickiego Kopernika.  

Końcem maja reprezentacja z Zespołu Szkół nr 4 odwiedziła Dominikę Rostowską i jej podopiecznych z Brzozowego rancza. Zawieźli bezdomnym psom i kotom prawie 70 kg karmy i przysmaków. – Cieszymy się, że pamiętacie o nas – dziękowali opiekunowie azylowych zwierząt. – W naszej szkole prowadziliśmy zbiórkę, która przyniosła dokładnie 402,14 zł. Za zebrane pieniądze zrobiliśmy zakupy dla Brzozowego rancza i razem z uczniami z klasy technik logistyk pojechaliśmy je zawieźć. Chcę podkreślić ogromny wkład naszej młodzieży w zbiórkę darów, bo mimo nauki hybrydowej bardzo się zaangażowali – zaznacza Sylwia Cisło-Raś, inicjatorka akcji i nauczycielka z ZS nr 4.

Na tym pomaganie w Koperniku się nie kończy. Już od poniedziałku młodzież przy wsparciu nauczycieli organizuje pomoc dla koleżanki Wiktorii – uczennicy szkoły, którą dotknęła rodzinna tragedia. Na domu dziewczyny spalił się dach. W planach jest zbiórka pieniędzy na odbudowę i remont. Akcję koordynuje Sylwia Gąsior, nauczycielka z ZS nr 4. Okazję do wsparcia będą miały również osoby spoza szkoły, zbiórka ma bowiem ruszyć również w portalu zrzutka.pl. O jej ogłoszeniu poinformujemy w Debicainfo.pl.

Fot. Sylwia Cisło-Raś – Uczniowie z Panią Dyrektor Renatą Ziębą przez wyjazdem na Brzozowe ranczo

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *