Zbiórka odbywa się m.in. poprzez popularną platformę zrzutka.pl. Aktualnie zebrano tutaj ponad 6 tys. zł., potrzeba 70.

Pomnik powstanie na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej. Ma upamiętniać dzieci, które zmarły przed narodzeniem. Jego budową zajmuje się, powołany w marcu br. „Społeczny Komitet Budowy Pomnika „Dzieci Utraconych”. Tworzą go wolontariusze Dębickiego Hospicjum Domowego, księża z kościoła Miłosierdzia Bożego, młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy parafii i osoby prywatne.

Chcąc uczcić 100-lecie urodzin Jana Pawła II – patrona Dębickiego Hospicjum Domowego wolontariusze Hospicjum postanowili zorganizować pierwszy w Dębicy pochówek dzieci martwo urodzonych ostatnio i w przeszłości. Pierwszy pochówek udało się zrealizować 18 października 2020 r. a kolejny odbył się 28 marca 2021 r. Inicjatywa uczczenia tych dzieci wywołała takie zainteresowanie, zwłaszcza rodziców dotkniętych utratą dziecka, że grupa osób stwierdziła, iż jej naturalnym dopełnieniem będzie budowa pomnika – miejsca pamięci, zadumy oraz modlitwy i zawiązała komitet – piszą organizatorzy zbiórki na zrzutka.pl.

Pochówki dzieci nienarodzonych mają odbywać się w Dębicy dwa razy w roku – w pierwszą niedzielę po 25 marca w Dzień Świętości Życia i w niedzielę po 15 października – Dzień Dziecka Utraconego; wypada 15 października, z racji, że tyle trwa ciąża licząc umownie od 1 stycznia.

Zbiorowe mogiły pamięci dzieci utraconych znajdują się w wielu miastach w Polsce, m.in. w Tarnowie. Osoby, które chciałby wesprzeć zbiórkę mogą zrobić to m.in. za pośrednictwem zrzutka.pl – pod tym linkiem.

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *