Kolejny piłkarski weekend za nami. Wisłoka Dębica pewnie pokonała na własnym obiekcie Chełmiankę Chełm. Legion Pilzno podzielił się punktami z Czarnymi z Jasła, a Igloopol zaliczył kolejną porażkę, tym samym przedłużając swoją serię przegranych. Jakie wyniki padły w niższych ligach?

Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm 3:1

Podopieczni Dariusza Kantora wygrali swój czwarty mecz z pięciu ostatnich. Są niepokonani od miesiąca, a sobotnia wygrana pozwoliła im wskoczyć na piąte miejsce w lidze. Pierwsze minuty należały zdecydowanie dla biało-zielonych, ponieważ już w 15. mieli rzut karny. Niestety Damian Łanucha nie wykorzystał szansy wyjścia na prowadzenie. Jednak chwilę później Dariusz Kamiński wpisał się na listę strzelców. Na potwierdzenie przewagi w pierwszej połowie Tomasz Pałonek podwyższył wynik na 2:0. Początek kolejnej części był równie udany, ponieważ drugą bramkę zdobył Pałonek. Gracze Wisłoki mieli już bezpieczną przewagę, którą mogli dowieść do końca meczu, lecz w 74. minucie Paweł Myśliwiecki zmniejszył rozmiar porażki na 3:1. Wisłoka z kolejnym zwycięstwem podczas rundy wiosennej, przez co włączają się do walki o pierwszą trójkę.

Igloopol Dębica – JKS Jarosław 1:3
Legion Pilzno – Czarni 1910 Jasło 0:0 

Spotkanie w Jarosławiu rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już po 14 minutach mieli na swoim koncie dwie bramki (Michał Stankiewicz – 3 minuta, Kacper Rączka – 14 minuta). Igloopol starał się odrobić straty, jednak w 55 minucie gola na 3:0 zdobył Paweł Bartnik. Losy meczu były już przesądzone. Jeszcze Kamil Rokita zmniejszył stratę na 3:1, lecz biało-niebiescy zanotowali kolejną porażkę z rzędu. Legion mierzył się natomiast na swoim stadionie. Niestety, nie potrafili wykorzystać atutu własnego obiektu, mimo, że stworzyli sobie dużo dogodnych do tego okazji. Obie drużyny pokazały serce do walki, lecz mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Klasa okręgowa:

Czarnovia Czarna  4:3  Chemik Pustków
LKS Głowaczowa  1:2  LKS Wiewiórka
Kamieniarz Golemki  8:4  Victoria Czermin

Klasa A, Dębica:

Kaskada Kamionka  8:0  Borowiec Straszęcin
Strażak Lubzika   1:3  LKS Żyraków
Srzelec Frysztak  1:5  LKS Stasiówka
Team Przecław  1:8  LKS Pustków
LKS Zasów-Mokre  1:1  LKS Nagoszyn
Kłos Kawęczyn  2:0  LZS Łęki Górne

Klasa B, Dębica:

Brzostowianka Brzostek  3:2  Baszta Zawada
Dąb Żdżary  3:1  Orły Borowa
Dąbrówka Stara Jastrząbka  2:1  Lechia II Sędziszów
KS Bystrzyca  3:1  LKS Brzeźnica

Fot. Wisłoka Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *