Kolejny piłkarski weekend za nami. Igloopol Dębica przełamał serię meczów bez zwycięstwa i wygrał w Krośnie. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Wisłoka pewnie ograła Podhale Nowy Targ, a Legion triumfował nad Partyzantem Targowiska. Jakie wyniki padły w niższych ligach?

Karpaty Krosno 1:2 Igloopol Dębica

Jeszcze przed starciem wiadome było, że dębiczanie będą mieli niezwykle ciężką drogę, by powalczyć w tym spotkaniu. Mierzyli się na wyjeździe z trzecią siłą ligi. Igloopol wystąpił w bardzo mocno okrojonym składzie, wręcz „gołą jedenastką”. Co więcej, jako napastnik grał nominalny rezerwowy bramkarz Łukasz Psioda, który w dodatku strzelił już w 19. minucie bramkę. Po przerwie gospodarze mocno naciskali na biało-niebieskich, co poskutkowało doprowadzeniem do remisu za sprawą trafienia Karola Wajsa. Jednak temperatura sięgnęła zenitu, kiedy to w 70. minucie Piotr Syguła wybił piłkę ręką, gdy łapał ją bramkarz rywali. Po tym skierował futbolówkę do pustej bramki, lecz dębiczanie mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ arbiter popełnił wielki błąd, nie odgwizdując przewinienia. Na nic nie zdały się protesty gospodarzy, którzy do końca meczu nie mogli pogodzić się z decyzją sędziów. 

Wisłoka Dębica – Podhale Nowy Targ 3:1

Wisłoka Dębica potwierdziła swoją wysoką formę w ostatnich meczach, wygrywając pewnie na własnym stadionie. Wynik w 12. minucie otworzył Jan Kozłowski, lecz niedługo potem goście wyrównali za sprawą bramki Michała Grunta. Druga połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla biało-zielonych, ponieważ bramkę zdobył Damian Łanucha. Mimo starań graczy z Nowego Targu ostateczny rezultat (3:1) ustanowił Dawid Sojda.

Legion Pilzno – Partyzant Targowiska 3:0

Legion Pilzno bardzo pewnie pokonał Partyzanta Targowiska. Pierwszą bramkę zdobył Tomasz Tragarz, a w drugiej połowie prowadzenie podwyższyli Oskar Mazur oraz Luigi Manzo. Po 90 minutach starcie zakończyło się wynikiem 3:0, w związku z czym, drużyna z Pilzna na wzór Igloopolu przerwała swoją niefortunną passę bez wygranej. 

Klasa okręgowa Dębica:

Victoria Ocieka  2:6  Kamieniarz Golemki 
Chemik Pustków  2:0  Czarni Trześń 
Victoria Czermin 4:3 LKS Głowaczowa 
LKS Wiewiórka  0:6  Czarnovia Czarna 

Klasa A Dębica:

Strzelec Frysztak  4:1  LKS Nagoszyn 
LKS Zasów-Mokre  4:3 Borowiec Straszęcin 
Strażak Lubzina  1:9  LKS Pustków 
Kłos Kawęczyn  0:1  LKS Żyraków 
Sokół Krzywa (k. Rzeszowa)  2:5  LKS Stasiówka
Paszczyniak Paszczyna  0:3  LKS Łęki Górne 
Pogórze Wielopole Skrzyńskie  3:1  LZS Mała 

Klasa B Dębica:

Plon Klęczany  3:6  Brzostowianka Brzostek 
Baszta Zawada  0:0  LKS Brzeźnica
Inter Gnojnica  4:1  Dąb Żdżary
KS Bystrzyca  6:2  Dąbrówka Stara Jastrząbka 

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *