Zarząd powiatu dębickiego otrzymał dziś podczas sesji wotum zaufania. Radni pozytywnie ocenili także sprawozdanie roczne z wykonania budżetu za 2020 rok i udzielili zarządowi absolutorium.

Przy głosowaniu nad pierwszą z uchwał 18 radnych było „za”, a 3 wstrzymało się od głosu. Samo absolutorium przyjęto już jednogłośnie – 22 głosami. Oddano o jeden głos więcej niż poprzednio, ponieważ jeden z radnych dotarł na obrady po pierwszym głosowaniu.

Zanim przystąpiono do dyskusji wicestarosta Adam Pieniążek przedstawił zebranym prezentację multimedialną dotyczącą raportu o stanie powiatu. Następnie wyemitowano film podsumowujący wydarzenia i inwestycje realizowane w powiecie w 2020 r.

Po emisji ponad 8 minutowego materiału głos zabrał radny Daniel Wójcik: Na pewno trzeba docenić te wszystkie pozytywne aspekty, które zostały nam przedstawione w raporcie i prezentacji, ale to jest też moment, aby zwrócić uwagę na pewne kwestie, które nas zaniepokoiły. Oczywiście bierzemy pod uwagę, że był to rok ciężki, w którym mierzyliśmy się wszyscy z pandemią – mówił. Radny w swojej wypowiedzi zwrócił uwagę m.in. na sytuację finansową szpitala i szkół. Zaznaczając jednocześnie, że kwestie te zależą w górnej mierze od polityki państwa, sytuacji budżetowej i tego, jak kształtują się środki subwencji, czy NFZ , które są na te zadania przekazywane. Dalej radny mówił również o równomiernym rozłożeniu inwestycji w gminach powiatu. – Był taki okres, że nie zawsze tak było z różnych przyczyn – zaznaczył. Swoje wystąpienie zakończył specjalnym apelem do radnych: Uważamy na to, co piszemy w mediach społecznościowych. Czasem wynikają z tego nieporozumienia i później mieszkańcy się z nas śmieją.

Starosta odniósł się do zgłoszonych uwag i ostatecznie obie uchwały przyjęto.

Fot. Powiat Dębicki

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *