W piątek w siedzibie Fundacji Opes139 w Tarnowie podpisano umowę ze słowackim artystą  Miroslavem Mlkvikiem na wykonanie Pomnika Dzieci Utraconych w Dębicy.

Teraz już ostatnia prosta – powstanie odlewów i zebranie funduszy. Jest nadzieja, że zdążymy na październik – cieszy się Joanna Sadowska, prezes Fundacji Opes139 , wspierającej rodziców po stracie dziecka, która pomaga budować dębicki pomnik.

Społeczny Komitet Budowy Pomnika Dzieci Utraconych podczas podpisywania umowy reprezentował ks. Krzysztof Fejkiel z parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, z którym rozmawialiśmy w ubiegłym tygodniu (Link do wywiadu)

Komitet budowy pomnika miał duży wpływ na kształtowanie się umowy pomiędzy Fundacją i panem Miroslavem. To było dobre doświadczenie życzliwości z obu stron, jasnego mówienia o swoich oczekiwaniach, dogrywania się w szczegółach. Z naszej, dębickiej strony nadchodzi czas konkretnej pracy. Będziemy poszukiwali sponsorów na materiały budowlane tak, by w najbliższych tygodniach mogły już ruszyć prace na cmentarzu przy ul. Wielopolskiej, które przygotują komorę grobową i miejsce na postawienie pomnika – mówi  nam ks. Krzysztof.

Osoby, które chciałby wesprzeć zbiórkę mogą zrobić to m.in. za pośrednictwem portalu zrzutka.pl – pod tym linkiem.

Fot. Fundacja Opes139

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *