Dawid Pikor od lipca będzie pełnił obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Zastąpi Jana Borka, który 22 lipca odchodzi na emeryturę.

Dawid Pikor związany jest z MOK-iem od dziesięciu lat. Zaczynał od spraw technicznych, później jego zadaniem była organizacja imprez plenerowych, od 2017 roku jest kierownikiem Domu Kultury Mors. – W tym roku ze względu na pandemię nie organizowaliśmy konkursów na stanowiska kierownicze. Zaproponowaliśmy funkcję p.o. dyrektora Dawidowi Pikorowi, bo doskonale sprawdził się jako organizator wydarzeń miejskich oraz imprez kulturalnych. Jestem przekonany, że poradzi sobie także w nowej roli – podkreśla Mariusz Szewczyk burmistrz Dębicy.

MOK będzie miał nowego szefa od 23 lipca. – Minęło dziesięć lat odkąd pracuje w DK. Były to bardzo różne stanowiska od najniższych szczebli. Pracę kultury znam bardzo dobrze i mam nadzieje, że uda mi się kontynuować prace poprzedniego dyrektora. Uważam, że poziom kultury w Dębicy jest na wysokim poziomie i zrobię wszystko, aby tak pozostało – mówi p.o. dyrektora.

Dawid Pikor ma 30 lat, jest absolwentem ekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ukończył szkolenie dla Animatorów Kulturalno-Oświatowych. Należy do stowarzyszenia „Uwierz w Siebie”. Od wielu lat pasjonuje się fotografią. Lubi też słuchać muzyki, grać w gry planszowe i oglądać spektakle teatralne.

Fot. Miasto Dębica

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *