Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a upalne dni są dobrą okazją do tego, aby wolny czas spędzać nad wodą. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli nam w pełni cieszyć się letnim wypoczynkiem – apeluje policja. 

A jak wygląda sytuacja w naszym powiecie? – Robimy analizy bezpieczeństwa i na razie u nas póki co jest bezpiecznie – mówi nam sierż. sztab. Magdalena Baran z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Policja apeluje, aby podczas letniego wypoczynku pamiętać, o tym, aby z kąpieli korzystać w miejscach do tego przeznaczonych, które są odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. – Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu – wymieniają funkcjonariusze.

Dokładne wytyczne policji w kwestii bezpieczeństwa nad wodą – znajdziecie pod tym linkiem.

Przed wakacjami warto też obejrzeć krótki film „Ostatni skok”. Opowiada on historię Marcina Anchimiuka, który w wieku 15 lat, po niefortunnym skoku do wody, stał się osobą niepełnosprawną.

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *