Na dziesięć zorganizowanych olimpiad przedmiotowych uczniowie dębickich szkół wygrali aż pięć z nich. W pozostałych również osiągali wysokie, znaczące miejsca.

W Domu Kultury Mors odbyło się podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów dębickich szkół podstawowych. Najwyższe osiągnięcia na swoim koncie mają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi, którzy zdobyli siedemnaście tytułów laureatów i jedenaście tytułów finalistów.

W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty finalistom i laureatom gratulowała wizytator Elżbieta Wolan. Wręczyła także Alicji Prus, dyrektor SP 11 certyfikat “Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”. – To, że jesteśmy najlepsi na Podkarpaciu to efekt nierzadko wyrzeczeń, ciężkiej pracy, samozaparcia, ale również ogromnej pasji. Za tym sukcesem stoją także wspierający rodzice i nauczyciele – zwracał uwagę podczas spotkania Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Uroczystość stała się okazją do podziękowań nauczycielom, którzy przygotowali laureatów do konkursów kuratoryjnych oraz tym, którzy odchodzą na emeryturę. Podczas spotkania burmistrz wręczył również akty powierzenia stanowisk dla dziewięciu dyrektorów szkół i przedszkoli na kolejny rok szkolny.

Lista laureatów i ich opiekunów – link

Fot. Miasto Dębica

 

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *