W ubiegłą sobotę informowaliśmy o zmianach proboszczów w trzech parafiach w powiecie dębickim. W czwartek ogłoszona została lista zmian wikariuszowskich.

Nowi księża pojawią się pod koniec sierpnia m.in. w Czarnej, Dębicy, Nagoszynie, Straszęcinie i Zawadzie. Pracę rozpoczną z dniem 1 września w parafiach:

  • Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Czarnej – z parafii św. Wawrzyńca w Zagórzanach koło Gorlic przychodzi ks. Wojciech Dudzik, wyświęcony w maju 2000 r.
  • Matki Bożej Anielskiej w Dębicy – odchodzi ks. Łukasz Pawełek; rozpocznie posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, z kolei ze wspólnoty Matki Bożej Pocieszenia w Trzetrzewinie k. Nowego Sącza przyjedzie ks. Daniel Syjud, wyświecony w 2018 r.
  • Miłosierdzia Bożego w Dębicy – wspólnotę opuszcza ks. Krzysztof Fejkiej, który rozpocznie posługę w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu. Z parafii św. Heleny w Nowym Sączu przychodzi ks. Michał Dziewit, wyświecony 30 maja 2015 r.
  • św. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie – z wiernymi pożegna się wikariusz ks. Piotr Fela, wyjeżdża do Kaniny k. Limanowej. Pracę w Nagoszynie rozpocznie ks. Maciej Górak, aktualnie wikariusz w Nowym Sączu, związany z radiem RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
  • św. Stanisława Biskupa Męczennika w Pustkowie Osiedlu – przychodzi ks. Łukasz Halada, pochodzący z Mielca, a obecnie w parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Sączu. Świecenia kapłańskie z rąk ks. Bp. Wiktora Skworca przyjął 20 maja 2006 roku.
  • Wszystkich Świętych i Niepokalanego Serca NMP w Straszęcinie – z parafianami pożegna się ks. Jacek Chmura, wyświecony 30 maja 2015, a w Straszęcinie od 2019 r. Od września rozpocznie pracę w kościele św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Wierni ze Straszęcina przywitają ks. Pawła Szczygła, aktualnie wikariusza we wspólnocie św. Kazimierza w Nowym Sączu.
  • Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zawadzie – przychodzi ks. Mieczysław Koszyk, pochodzący z Kąclowej, od 2017 r. wikariusz w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie, data święceń 25.05.2002 r.

Share:
Polub nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *